Dzieła sztuki łazienkowej

Falper, marka, która upiększa wnętrza domów na całym świecie!

Jak dobrze, że 50 lat temu Guido Fallaven wpadł na pomysł, by stworzyć tę markę. Z każdym elementem opuszczającym jego włoską fabrykę, świat pięknieje. Elegancja, nowoczesność, oryginalność w designie i ogrom mądrości w doborze komponentów, materiałów oraz w samym procesie produkcyjnym. Marka, która upiększając wnętrza domów na całym świecie nie niszczy środowiska. Jest odpowiedzialna i jest jedyna w swoim rodzaju. Falper.

Misja

Zaczęło się od produkcji kształtek meblowych. Po kilku latach Fallaven uznał, że będzie produkował wyposażenie łazienkowe. W swojej ofercie ma meble, umywalki, wanny, piękne baterie oraz lustra. Każdy z elementów tworzony pojedynczo, ręcznie, lakierowany, wymiarowany, by mieć pewność, że wszystko działa jak należy, zanim zawita do czyjegoś domu. Zasadą, jaką kierują się projektanci marki bardzo mocno związana jest ze stylem życia. Ma być nowocześnie, ale elegancko. Każda z kolekcji zawiera jakiś oryginalny, wyróżniający ją akcent, stawiając codziennie doznania oraz potrzeby użytkownika na pierwszym miejscu.

Produkcja na miarę czasów

Wyposażenie łazienek może być sztuką. Kiedy współpracują z Tobą najlepsi projektanci oraz rokujące młode talenty, a linia produkcyjna jest dopieszczonym i przemyślanym procesem, nie ma innej możliwości. Meble Falper wykonane są z ogromną starannością, przy zastosowaniu najnowszych technologii obróbki materiałów i metod produkcji. Do tego szanują świat. Każdy panel posiada certyfikat ekologiczny, obróbka drewna wykonywana jest tylko przy użyciu wody, wszystkie odpady produkcyjne są poddawana recyklingowi. Lakiery używany do impregnacji mebli również pochodzą z natury. To naturalnie występujące w przyrodzie żywice.

Detal

Meble Falper są w całości wykonywane ręcznie. Stolarze starannie wykonują każdy detal, wykorzystując do tego najnowocześniejsze systemy frezowania, wiercenia czy krawędziowania. Wodoodporne klejenie oraz zastosowanie najlepszych możliwych materiałów, pozwala użytkownikom cieszyć się meblem przez długi czas. Wykończenie mebli jest elementem kluczowym procesu. Przygotowane jest tak perfekcyjnie, by można było lakierować meble w wykończeniu połysk, mat, wybranym kolorze drewna lub zaimpregnować olejem i naturalnym woskiem. Wszystko bez zapachu, bez emisji styrenu, na bazie wody. Mebel nabiera kształtu poprzez montaż. Każdy element znajduje swoją pozycję. Sprawdzany i regulowany jest każdy szczegół. Falper do swoich mebli używa tylko najlepszych komponentów. Każdy mebel, zanim opuści fabrykę, przechodzi najbardziej rygorystyczną kontrolę jakości.

Design użytkowy

Unikalny i ekscytujący design, który oparty jest na prostych i od lat znanych kształtach, jak koło czy prostokąt. Wyróżniają je doskonałe standardy jakości, biologiczne pochodzenie komponentów, ich ekologiczność i odporność. Wanny, umywalki oraz brodziki wykonane są z kompozytu CRISTALPLANT BIOBASED, który jest materiałem wysokiej jakości o wytrzymałości naturalnie występującego kamienia. Wśród kolekcji marki wyróżnić można ECCENTRICO, uwydatniający idealną geometrię koła. Produkty z tej kolekcji tworzą piękne i proste kompozycje materiałów. Łączą marmur z drewnem i metalem. Umywalki Eccentrico reprezentują wyrafinowaną oryginalność, łazience dodają charakteru, natychmiast ją wyróżniają. Wanna LANCETTA, można powiedzieć, że płynie w łazienkowej przestrzeni. Pełen wdzięku kształt podkreślony perfekcyjnie wykończoną, miłą wręcz w dotyku powierzchnią, przy zachowaniu pełni funkcjonalności jest ozdobą przestrzeni łazienkowej.

Godny naśladowania

Kolekcje, które na rynku łazienkowym stały się dla wielu punktem odniesienia. Smukłe umywalki o grubości 4mm na nowo zdefiniowały wzornictwo i pojęcie grubości w ceramice łazienkowej. Perfekcyjne lakierowanie z przemyślanym połączeniem umywalki z blatem. Klient decyduje o tym jak mebel będzie się zamykał i otwierał, wybierając spośród wszystkich dostępnych sposobów, jak ‘wciśnij i otwórz’, uchwytem klasycznym oraz rowkowanym. Na koniec jeszcze projekt, który rozmiarowo jest najmniejszym elementem wyposażenia łazienkowego wnętrza, ale wyglądem spokojnie może grać pierwsze skrzypce. Victor Vasilev zaprojektował wisienkę na torcie umywalek. Piękna, o szczególnym designie, prosta i oryginalna zarazem bateria łazienkowa Cilindro. Ozdoba wnętrza. Wykonana ze stali nierdzewnej, element główny i intrygujący, przyciągający wzrok każdego. Poza swoim wyglądem ma funkcję sterowania i przewodzenia wody.

50 lat pięknej historii…

Która na szczęście wciąż się jeszcze pisze. Oryginalność wzornictwa i piękne wizje leżące u podstaw tworzenia każdego produktu marki Falper. Design oraz funkcjonalność, które w przestrzeniach łazienkowych bardzo szybko poddawane są weryfikacji użytkownika. To szczególne miejsce każdego domu wymaga dopieszczenia i bardzo przemyślanych rozwiązań. Falper robi to za nas. Myśli o codzienności i użytkowaniu, dlatego z taką uwagą projektuje, proponuje rozwiązania, dobiera materiały, lakieruje. Dodatkowo, cała produkcja opiera się na wartościach i przekonaniach tak pięknych jak projekty marki. Falper świadomie produkuje i dba o środowisko. To marka i produkty premium. Od zawsze założeniem Bellamica jest pracować z najlepszymi, Falper to 10/10 pod każdym względem. Sami Państwo rozumiecie, tej włoskiej marki nie mogło zabraknąć w naszych salonach.

Zobacz inne wpisy