Wybór baterii łazienkowej to nie przelewki.

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem

Zdobią nasze umywalki i prysznice. Korzystamy z nich wielokrotnie w ciągu dnia, odbywają więc ciężką służbę. Operują wysokimi i niskimi temperaturami, ważne żeby zapewniały nam bezpieczeństwo. No i dbają o stan naszego portfela, jeśli wypuszczą mniej wody.

Mowa oczywiście o bateriach łazienkowych. Jest kilka kwestii, którym należy się przyjrzeć, żeby zakup faktycznie się opłacił.

Przeczytaj poradnik, w którym dzielimy się najważniejszymi.

Kap, kap, kap? Mówimy stanowcze „nie!”. Wybierz baterie łazienkowe, które dbają o środowisko i Twój portfel

Czy wiesz, że bateria łazienkowa może zużywać ponad 10 litrów wody na minutę? To bardzo dużo, mając na uwadze, że woda jest coraz droższa, a jej zasoby szybko się kurczą. Warto zatem zdecydować się na rozwiązania, które ograniczają jej marnowanie. Na uwagę zasługują baterie GROHE Eurosmart z perlatorami Ecojoy, które szczycą się wyjątkową oszczędnością – przepuszczają zaledwie 5,7 l wody w ciągu minuty. Co najciekawsze, w bezpośrednim użytkowaniu nie zauważysz żadnej zmiany. Ale Twój portfel już tak, widząc mniejsze obroty na liczniku.
Ciekawy pomysł wprowadzono w bateriach GROHE SilkMove ES. W klasycznej baterii dźwignię obracamy w lewo lub prawo, regulując temperaturę wody. Tutaj jednak ruch wykonuje się tylko w jednym kierunku, w lewo. W ten sposób pozycja środkowa uruchamia przepływ zimnej wody, dzięki czemu nie marnujesz energii na jej podgrzanie wtedy, gdy tego nie potrzebujesz, np. podczas płukania szczoteczki do zębów lub napełniania wazonu.

Prawdziwa oszczędność (nerwów i pieniędzy) to bateria łazienkowa kupiona na lata

Dobra bateria to taka, którą będziemy cieszyć się przez wiele lat. Żeby było to możliwe, konieczne są przemyślane rozwiązania. Po pierwsze wybieraj baterie łazienkowe z głowicą ceramiczną. Właśnie takie są obecne w bateriach linii GROHE Eurosmart.
W przypadku tych baterii mamy ponadto pewność, że nawet po długim czasie znajdziemy części zamienne (jeśli już będą nam potrzebne). GROHE przyjmuje politykę ich produkcji przez 10 lat od wycofania produktu ze sprzedaży. Jednocześnie, decydując się na produkty tej firmy, otrzymujemy 5-letnią gwarancję. Tym samym mamy pewność, że serwisowanie odbędzie się wyłącznie z zastosowaniem wysokiej jakości elementów.

Czy bateria łazienkowa może być „wygodna”? Tak! W montażu i użytkowaniu!

Zwróć uwagę, aby bateria była właściwie wyprofilowana. Na przykład baterie GROHE Eurosmart nie bez powodu są pionowe, a ich wylewki znajdują się równolegle do umywalki. Dzięki temu użytkownik może swobodnie włożyć ręce pod wylewkę, bez obawy, że będzie o nią uderzał podczas mycia.
Dobierając baterię, powinniśmy zawsze przyglądać się dźwigni. Wśród baterii z serii GROHE Eurosmart znajdziemy klasyczne, ergonomiczne rozwiązania, czyli dźwignie znajdujące się nad wylewką, w tym dłuższe warianty, które obsłużysz łokciem – doskonale sprawdzą się z łazienkach użytkowanych przez osoby z ograniczeniami ruchowymi lub w szpitalach. Wybrane baterie z tej rodziny oferują również zintegrowany czujnik przepływu. W takiej baterii aktywujesz wodę bezdotykowo – wystarczy, że zbliżysz dłonie. Sama regulacja natężenia wody i temperatury odbywa się już klasycznie, manualnie dźwignią usytuowaną z boku.
Na wygodę wpływają też wyciągane wylewki, dzięki którym łatwo umyjesz włosy lub samą umywalkę. Producent zadbał, żeby magnetyczne dokowanie i odpowiednio zaprojektowany zatrzask gwarantowały odpowiednią pozycję wylewki po jej powrocie do „bazy”.
Za płynną, wygodną obsługą baterii GROHE stoi ceramiczna głowica SilkMove, która pozwala na dokładną regulację strumienia wody. Dzięki wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości, precyzja jej działania pozostanie na tym samym poziomie przez wiele lat.
Baterie GROHE Eurosmart są doceniane przez instalatorów. Dla nich ważny jest system szybkiego montażu, który skraca nawet o połowę czas instalacji. W każdym komplecie baterii znajdą oczywiście komplet elementów i części potrzebnych do montażu.

Za zimno… za ciepło… w sam raz – wybierz baterię, która jest bezpieczna!

Zdarzyło Ci się tańczyć przy umywalce, uciekając najpierw przed lodowatą, a potem gorącą wodą? O ile łatwiej byłoby korzystać z baterii, która dba o to, żebyśmy się nie oparzyli wrzątkiem? Wybrane produkty GROHE Eurosmart mają taką możliwość. Są wyposażone w zaawansowane termostaty z funkcją Safety Stop. Jeśli podczas mycia rąk przypadkowo włączysz gorący przepływ, bateria zorientuje się, że grozi Ci niebezpieczeństwo. Zablokuje wtedy wzrost temperatury wody ponad maksymalną, ustaloną podczas instalacji.
Jak już jesteśmy przy bezpieczeństwie… pamiętaj, że w omawianych bateriach GROHE Eurosmart masz pewność, że do wody nie przedostają się szkodliwe metale ciężkie, takie jak ołów lub nikiel. Wynika to z tego, że producent zdecydował się na prowadzenie wody w baterii wewnętrznymi kanałami wodnymi. Dzięki temu woda nie ma kontaktu z mosiężnym korpusem.
Ponadto możesz przeprowadzić dezynfekcję termiczną po odblokowaniu termostatu odpowiednio dobranym kluczem.

Przez większość czasu baterie odpoczywają… niech więc będą ozdobą łazienki

Projektując łazienkę, staramy się zadbać o każdy detal. Chcemy by wnętrze było przemyślane, choć oczywiście również funkcjonalne i praktyczne. Do umywalek powinniśmy dobrać baterie, które będą je odpowiednio zdobić, co sprawi, że łazienka będzie urządzona harmonijnie.
Do większości wnętrz świetnie pasują baterie o wyraźnych liniach. Oczywiście nie bez znaczenia jest kształt i rozmiar. Baterie GROHE Eurosmart oferują baterie w rozmiarach od S do XL, a wśród szeregu dostępnych propozycji bez wątpienia dobierzesz pasujące do Twoich umywalek.

Podsumujmy: piękna, proekologiczna, wygodna, bezpieczna i oszczędna bateria w Twojej łazience

Jak widzisz, wybór baterii łazienkowej jest tylko pozornie łatwy. Producenci, w tym przede wszystkim GROHE, zwracają uwagę na to, żeby koszt eksploatacji był niski. Oprócz tego stosowane są rozwiązania podnoszące ergonomię i przyczyniające się do poprawy wygody użytkowania, w tym dostosowany do użytkownika kształt baterii, odpowiednio skonstruowane dźwignie, ceramiczne głowice umożliwiające płynną regulację natężenia wody. Pamiętaj też, żeby nie lekceważyć kwestii bezpieczeństwa – ryzyko oparzenia eliminuje stosowanie baterii GROHE Eurosmart z funkcją Safety Stop. Przy tym wszystkim bateria łazienkowa powinna być po prostu ładna i komponować się z umywalką oraz całym wystrojem wnętrza. Szeroki zakres kształtów i wymiarów produktów GROHE sprzyja ich zastosowaniu w łazienkach o różnorodnej estetyce.

wybór baterii łazienkowych
bateria łazienkowa
bateria łazienkowa
bateria łazienkowa

Zobacz inne wpisy