Lastryko w łazience – stylowy powrót do PRL-u

Płytki lastryko w łazience

Lastryko od jakiegoś już czasu cieszy się ponownie popularnością i wzbudza zachwyt. Ponownie, ponieważ powróciło do łask po latach. Wykorzystywane najcześciej w korytarzach oraz łazienkach w latach 70 – PRL-u, po przerwie zwróciło uwagę projektantów i designerów z całego świata. Jest częstym wyborem modnych kawiarni i coraz częstszym do domów. Jak może wyglądać w łazience? Zobaczcie sami!

Fenomen z odpadów

Lastryko powstaje ze zmieszania wody, cementu, resztek kamieni, granitu, marmuru lub szkła. Czasami dodawany jest barwnik. 

Płytki lastryko cieszą oko wielu nowoczesnych aranżacji – domowych oraz użytkowych. Producenci płytek lastryko odkrywają przed nami wachlarz możliwości jakie daje ten materiał. Lastryko można wybrać w bardzo klasycznej odsłonie – w szarościach, czerniach – cement oraz mieszanka resztek granitu czy kamieni zachowująca minimalizm kolorystyczny lub w wersji kolorowej – kolorowe kamienia, kawałki szkła zatopione w cemencie. Wzór lastryko może być gęsty lub wręcz przeciwnie. Resztki marmuru, szkła oraz granitu mogą być różnej wielkości.

Lastryko do łazienki? 

Te wszystkie możliwości sprawiają, że jest w czym wybierać. Płytki lastryko sprawdzą się w kuchni, łazience oraz w przedpokoju. Lastryko kolorowe bez wątpienia ma potencjał ożywić wnętrze, dodać mu radości. Często wybierany jako jedyny „wzór” pięknie dopełnia minimalistyczne kolorystycznie wyposażenie wnętrza – w postaci dodatków, płytek na ścianach czy podłodze.

Metamorfoza łazienki z lastryko

Aby pokazać potencjał jaki ma lastryko, zwany również terazzo, odmieniliśmy wnętrze jednej z naszych salonowych łazienek. Chcieliśmy pokazać Wam jak pięknie może wyglądać przestrzec ubrana w lastryko.

Kolorystycznie bardzo klasycznie – z dodatkami, które w przypadku bogatego wzoru płytki łazienkowej musiały być skromne. Postawiliśmy na czarne – minimalistyczne, lecz bardzo wyraziste. Doskonale kontrastują z płytką.

Oświetlenie w łazience

Przekonani do mocy światła w kilku punktach zdecydowaliśmy wydobyć z wnętrza jeszcze więcej  używają właśnie oświetlenia. Lampy skromne w swym wyglądzie, wciąż widoczne, a co najważniejsze spełniające w pełni swoje funkcje umieściliśmy w kilku miejscach. Oświetlenie w łazience warto przemyśleć – poza funkcją użytkową i praktyczną potrafi zamienić łazienkę w domową strefę relaksu i SPA…

Klasyczna, biała ceramika łazienkowa – miska wisząca oraz umywalka nablatowa – kontrastują z czarnymi dodatkami, wyciszając i wyważając całość. 

Płytki imitujące beton

Na koniec…bohater drugiego planu czyli beton – a konkretniej, płytka podłogowa oraz płytka ścienna w kolorze betonu. Szarość jest idealnym partnerem dla lastryko. Imitacja betonu uspokaja szaleństwo jakie wnoszą do wnętrza płytki łazienkowe lastryko.

Twój salon łazienek na Śląsku

Aranżację łazienki z lastryko na żywo możecie zobaczyć w salonach Bellamica – w Piekarach Śląskich oraz w Pszczynie. W kwestii płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek nie mamy sobie równych. Współpraca z najlepszymi producentami płytek ceramicznych – z Włoch, Portugalii czy Hiszpanii daje pewność. że wybieracie jakość, design oraz zadowolenie.

Chętnie zaprojektujemy z Tobą wymarzoną łazienkę, skonsultujemy projekt, pokażemy opcje oraz możliwości i rozwiązania dostępne w salonie płytek ceramicznych Bellamica. Współpracujemy z architektami wnętrz oraz projektantami. Z radością będziemy towarzyszyć Ci w realizacji projektu wymarzonej łazienki.

Zapraszamy!

Zobacz inne wpisy