Mała rzecz, wielka zmiana

metamorfoza łazienki bez remontu

Sytuacja sprzyja myśleniu o zmianie. Więcej czasu spędzamy w domach, więcej użytkujemy sprzęty domowe, więcej korzystamy z kuchni, siedzimy na kanapie, spędzamy w sypialni. Okazuje się, że nie wszystko jest wygodne, nie do końca się sprawdza w aktualnym układzie rzeczywistości, albo z nudów coś byśmy zmienili. Poza tym słońce zagląda nam do mieszkań i domów i właściwie niewiadomo czemu wiosna to od zawsze idealny czas na remonty i wszelkie zmiany.

Dobre wieści są takie, że nie zawsze metamorfoza wnętrza musi być remontem, czyli kosztownym (na wielu polach) bałaganem. Czasem wystarczy mały lifting, wprowadzenie jednego elementu dekoracyjnego, a nawet zmiana ustawienia mebli czy przeorganizowanie zawartości szuflad i szafek w kuchni. Szczypta fantazji i inwencji twórczej pozwoli dodać naszym czterem ścianom świeżego tonu. W Bellamica również mamy kilka propozycji na zmianę bez remontu. Zebraliśmy dla Was listę produktów i rozwiązań dostępnych w naszych salonach w Piekarach oraz w Pszczynie.

Nowa sofa

Zaczynamy od tych większych zakupów. Zmiana sofy potrafi zmienić całe wnętrze. Często też dlatego, że ze względu na nią zmienimy ustawienie reszty salonowych mebli. Sofy Polipol są jak ubrania szyte na miarę. Gwarantują inny poziom użytkowania – absolutnie dostosowany do potrzeb użytkownika. Decydować można o wszystkim. O wysokości zagłówka, podnóżka, szerokości siedziska, wykończeniu oraz o układzie, ponieważ składa się jak modele, kawałek po kawałku. Sofy od Diesel Living są jak dzieła sztuki. Kiedy do domu wprowadza się mebel Diesel’a natychmiast gra pierwsze skrzypce, jest w centrum i kradnie całe show. Dodaje stylu i charakteru. Nie bez przyczyny, podobno, są tylko dla odważnych.

Gra światłem

Warto pamiętać, że światło bardzo mocno wpływa na charakter wnętrza. W okresie wiosenno letnim używamy go mniej, ale sama lampa może być elementem dekoracyjnym w ciągu dnia, a wieczorami ważnym elementem nastroju. Mała, podręczna lampa od Marset nazywa się Follow Me. Dosłownie, może chodzić za Tobą jak cień. Możesz zabrać ją gdzie chcesz. Jest ciekawa, zwraca na siebie uwagę. Świetnie prezentuje się obok sofy, na stoliku nocnym, kawowym, w jadalni, podłodze, na tarasie, parapecie czy blacie kuchennym. Możesz przy niej rozmawiać, czytać, jeść, zasypiać. Nie ogranicza jej żaden kabel, więc można z nią naprawdę wiele zdziałać.

Kolorowa ściana

Dla bardziej zdecydowanych na zmienę związaną jednak z większym zaangażowaniem fizycznym, proponujemy tapety. Te od Inkiostro Bianco słusznie nazwane są artystycznymi. Wspaniała jakość materiału z jakiego są wykonane oraz grafik, które prezentują. Piękne, dopracowane w szczegółach motywy, będące połączeniem malarstwa z grafiką, których twórcami są włoscy artyści potrafią odmienić wnętrze w magiczny wręcz sposób. Ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji tapety od Inkiostro mają swoje zastosowanie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Idealnie nadają się do łazienek oraz kuchni.

Metamorfoza wnętrza w salonie Bellamica w Piekarach Śląskich

Wymień baterię

Lifting w łazience zdaje się być większym wyzwaniem. Głównie ze względu na często jej niewielką powierzchnię. Zapewniamy, da się zrobić. Wystarczy wymienić baterię umywalkową lub wannową. Bogata oferta rynkowa pozwala wybierać do woli. Kształty, kolory, wykończenie – modna miedź, czy matowa czerń, działa jak magiczna różdżka. Lustro, nasza propozycja numer dwa jeśli chodzi o zmiany w łazience. W małych pomieszczeniach sprawdzają się te duże, szczególnie kiedy mamy możliwość powiesić je naprzeciwko wejścia. Ten zabieg optycznie powiększa wnętrze. Na koniec światło – to punktowe, niezwykle w łazience istotne. Podczas golenia czy makijażu okazuje się zbawienne, a podczas wieczornej kąpieli przenosi w inny świat. Warto o nie zadbać.

Na koniec, serce…

czyli kuchnia. Nie tylko we Włoszech kuchnia jest centrum domu. Pompuje energię. W niej dzieje się życie. Tak ważna poranna kawa, wspólne przygotowywanie posiłków, testowanie, smakowanie i magiczne rozmowy o wszystkim do nocy. Okazuje się, że do przegadania całej nocy wcale nie jest nam potrzebna wygodna sofa, a najbardziej udane spotkania z przyjaciółmi i domowe przyjęcia zawsze kończą się, tłumnie, w kuchni.

W temacie kawy i smakowania życia w ogóle, zapraszamy po sprzęt marki Miele. Ten z najnowszej kolekcji, Generacja 7000, u nas w salonie do przetestowania na sobie, odmieni spojrzenie i podejście do gotowania i jedzenia. Intuicyjny sprzęt AGD, który wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wiele ułatwia, ale przede wszystkim wpływa na jakość tego co i jak jemy. Mówiąc o kuchni i o metamorfozie nie możemy nie wspomnieć ukochanego SMEGA. Sprzęty tej marki nie mają sobie równych. Upiększają wnętrza, są smakowite, jak najpyszniejsze cukierki. Jest w nich coś magicznego. Kolekcja, które powstała we współpracy z Dolce & Gabbana to wisienka na torcie każdej kuchennej aranżacji. Maleńki toster, blender czy czajnik, a jaka wielka zmiana.

Zachęceni? Zmotywowani? A może po prostu chcielibyście zobaczyć to wszystko na żywo? Na sofie usiąść, kawy się napić, toster dotknąć, a w lustrze się przejrzeć? Zapraszamy najserdeczniej. W Bellamica wszystkie sprzęty są na wyciągnięcie ręki! Czekamy na Was w Piekarach oraz w Pszczynie!

Zobacz inne wpisy