Nowoczesna łazienka

technologia w służbie ekologii

Ważne momenty dzieją się w łazience

Nasz dzień zaczyna się i kończy w łazience. Poranne i wieczorne rytuały są wpisane w codzienność. Wchodząc do łazienki rano, jeszcze nieco zaspani, działamy automatycznie. Wieczorem „zrzucamy z siebie” aurę całego dnia, a jedyne na co mamy ochotę to chwila relaksu i wytchnienie.

Technologia wkracza na nowe pola, czasem te najmniej oczywiste, jak na przykład łazienka. Co więcej okazuje się, że korzystając z nowych technologii, mamy wpływ również na ekologię. Oferowane na rynku rozwiązania pozwalają oszczędzać wodę i energię.

Technologiczne 2 w 1

Czystość i świeżość zamknięta w jednym urządzeniu. W swojej łazience nie potrzebujesz już bidetu i toalety. Higiena osobista i łatwość korzystania z zaawansowanych technologii nigdy nie była tak łatwa.

SENSOWASH® to rozwiązanie firmy Duravit, które zapewnia personalizację designu, a także daje pełny komfort podczas użytkowania. Temperatura wody, umiejscowienie dyszy czy intensywność strumienia – wszystko możesz dopasować pod swoje oczekiwania. Wersja STARCK e posiada również funkcję podgrzewania siedziska.

Innowacyjną deskę WC Multiclean® ze zintegrowanym bidetem posiada w swojej ofercie również marka Roca. Jest łatwa i szybka w montażu. Oferuje trzy dostępne kształty, więc na pewno dopasujesz ją do swojego wnętrza. Model Multiclean® Advance pozwala na sterowanie funkcjami przy pomocy panelu, umieszczonego obok, natomiast Model Multiclean® Premium posiada w wyposażeniu również pilot. Dodatkowo ten model ma funkcję, która pozwala na zapisanie i zapamiętanie preferencji użytkownika – np. temperatury siedziska, a także funkcję oświetlenia nocnego.

Bezdotykowo

Myślałeś kiedyś o tym, że lustro może służyć nie tylko do przeglądania się w nim, a szafka to nie tylko miejsce na przechowywanie kosmetyków?

System dźwiękowy, który od wejścia do łazienki pozwoli na słuchanie Twojej ulubionej muzyki, a przyjemne światło LED, które wprawi Cię już od rana w dobry nastrój.

W łazience, wygoda to nie wszystko, liczy się także wygląd. Roca oferuje bezdotykowy, elektroniczny przycisk EP1, który wprowadzi do Twojej łazienki nowoczesny design i sprawi, że będzie ona wyglądać kosmicznie! Podświetlana powierzchnia przycisku umożliwia wybór czterech kolorów – niebieski, fioletowy, pomarańczowy, zielony. Przycisk EP1 jest kompatybilny z Roca Duplo. Pozwala na spłukiwanie wody w niezauważalny sposób, a dodatkowo wpływa na zmniejszenie ilości wody, która jest zużywana. Możesz zaoszczędzić 40 tys. litrów wody rocznie!

Baterie przyszłości

Otaczając się technologią, masz również wpływ na ekologię. Nowoczesne rozwiązania oszczędzają wodę i energii, na przykład baterie, które obniżają przepływ wody i kontrolują jej temperaturę.

Bateria Roca Insignia jest wyposażona w niezwykłą technologię – położenie jej uchwytu jest ustawione za każdym razem na zimnej wodzie – system COLD START. Dlaczego? Nie używasz ciepłej wody do czynności, którewymagają użycia ciepłej wody np. umycie szczoteczki do zębów. Dzięki temu, emisja Co2 jest ograniczona.

Model ten, jest wyposażony w perlator, który ogranicza przepływ wody do 5 litrów na minutę – standardem jest aż 12 l wody na minutę.

Czy można jeszcze bardziej obniżyć przepływ wody? Tak. Pokazuje to  organiczna i minimalistyczna bateria zaprezentowana przez AXOR. AXOR Starck Organic. ogranicza przepływ wody do 3,5 l wody na minutę!

Niewidocznie ma znaczenie

To, co niezauważalne gołym okiem ma znaczenie – szczególnie w łazience. Armatura w łazience wyposażona w odpowiednią powłokę jest ważnym elementem i mają wiele funkcji – ograniczają osadzanie się bakterii i drobnoustrojów, zwiększają wytrzymałość i połysk powierzchni.

Powłoka wanny Roca – materiał Surfex® zapewnia utrzymanie ciepłej wody dłużej niż w zwykłej wannie, przez co nie ma potrzeby dopełniania jej nową porcją gorącej wody.

Nawet zmniejszenie zużycia wody, dzięki materiałom użytym w toalecie też jest możliwe!

Roca proponuje bezkołnierzowe miski WC – Rimless Roca. Zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby równomierne rozprowadzić wodę podczas każdego spłukiwania, a to oszczędza wodę do 30%. Natomiast, materiał antybakteryjny Supralit®używany do produkcji desek i pokrywy sedesowej pomaga w utrzymaniu maksymalnej higieny w Twojej łazience.

Nowoczesne technologie i ekologia w łazience nie muszą być luksusem. Wybór, którego dokonujesz dzisiaj, już ma znaczenie jutro. Zapraszamy do Bellamica. Chętnie opowiemy więcej, podzielimy się wiedzą, doświadczeniem i pokażemy co jak wygląda i działa. Do zobaczenia w Piekarach.