„Sanus Per Aquam”

Czyli jak urządzić domowe SPA dla zmysłów w swojej łazience

„Sanus Per Aquam”, czyli „zdrowy przez wodę”. Tyle właśnie oznacza nazwa SPA. Co do magicznej mocy wody, nie ma wątpliwości. Odprężenie, orzeźwienie, wyciszenie lub dodanie energii – tak na nas działa ta siła natury. Jako salon, którzy powstał z miłości z łazienek, mamy z wodą wiele wspólnego. Dlatego dzisiaj piszemy o domowym SPA. Jak zorganizować sobie tę przyjemność w kilku krokach? Zapraszamy do lektury.

Odpoczynek alert! 

Od marca żyjemy w nieco innym niż dotychczas trybie. Nowa rzeczywistość wymaga nowych rozwiązań. Poza tym, aktualna pora roku nie rozpieszcza. Oczywiście, jak każda, jesień ma swoje uroki. Dobrze jest jednak sobie pomóc i ten czas, po prostu, po ludzku sobie umilić.  Od jakiegoś czasu zalecane jest nam pozostawanie w domach, ograniczenie swojej aktywności. Wiadomości płynące z odbiorników nie przynoszą ulgi, wręcz przeciwnie. Żyjemy wolnej, ale myśli krążą w głowach szybciej. Potrzebujemy odpoczynku. Może nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. SPA to zawsze dobre rozwiązanie. Uzdrowienie myśli, rozluźnienie mięśni, uczta dla skóry.

Domowe SPA 

Domowe SPA to bardzo przyjemny sposób na ukojenie zmysłów oraz miłe spędzenie wieczoru z pożytkiem dla urody. Każdy z nas zasługuje na zanurzenie swoich kotłujących się myśli, na chwilę zapomnienia o świecie i myślenia tylko o sobie. Rozluźnione mięśnie, uspokojona głowa długo nie pozostaną dłużne. Szybko się odwdzięczą. Warto zaplanować taki wieczór tylko dla siebie. 

Krok po kroku

Krok 1, idealna woda. Koniecznie przyjemnie gorąca. Jeśli chcesz się zrelaksować, powinna mieć 30 stopni. Niższa temperatura, taka od 20 do 27 stopni, zadziała orzeźwiająco, z kolei wyższa, od 38 do 42 stopni, usypiająco. Krok 2, zapach. Musi być przyjemnie. Działanie na zmysły ma ogromny wpływ na efekt końcowy. Cytrusy poprawiają stan ducha, mięta z tymiankiem zadziała przeciwzapalnie, zapach lawendy oraz drzewa sandałowego, zagwarantują spokojny sen, a ukojenie zmysłów, zapachy kwiatowe. Dla bardziej wymagających, poleca się kąpiel w mleku. Sekret piękna Kleopatry to bardzo prosty przepis. Wystarczą litr mleka oraz 250g miodu, oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. 

Domowe SPA to idealny czas na peeling czy maseczkę. Jedno i drugie, również może być domowa, na przykład maseczka z avocado, rekomendowana dla suchej skóry. 

Kolejnym punktem na liście jest muzyka. Delikatne dźwięki pomagają się wyciszyć, zamknąć oczy i chwilę pobyć ze sobą, kiedy ciepła woda z pachnącą pianą otula ciało. 

Światło to nastrój. W kilku już wpisach na blogu pisaliśmy o tym jak odmienić wnętrze światłem. Planując domowe SPA, koniecznie zadbaj o nastrój, grając właśnie światłem. Świeczki, w ilości ograniczonej tylko miejscem oraz łazienkowe światło punktowe, dekoracyjne. Koniecznie przygaszone. 

Musi być wygodnie

Nic z powyższych się nie uda bez wygodnej wanny. O jej wygodzie świadczy rozmiar, długość, głębokość, szerokość, wykończenie, czy kształt dna. O wannach wiemy wszystko. W tym miejscu zapraszamy już do Bellamica, wszystko pokażemy i wszystko opowiemy, oraz odsyłamy do poprzedniego artykułu. W całości poświęcony był wannom i tym jak wybrać tę najwłaściwszą https://bellamica.pl/wanna-twoje-male-spa

Domowe SPA można przenieść poziom wyżej. Wystarczy wanna z hydromasażem, na przykład taka od Duravit. Wodne masaże stymulują układ oddechowy, krwionośny oraz kostny. Niwelują ból głowy, poprawiają elastyczność skóry. Samo dobro.

Wsparcie Bellamica

Wygląd miejsca, w którym zażywać będziesz relaksującej, redukującej stres kąpieli, ma wpływ na efekt końcowy zabiegu. Musisz lubić swoją łazienkę, aby chcieć spędzić w niej dłuższą chwilę przyjemności. Kolor, wyposażenie, funkcjonalności wnętrza…to wszystko ma znaczenie. Płytki, wanna czy prysznic, design urządzeń, rodzaj baterii wannowej …w Bellamica znajdziesz wszystko. W naszych salonach w Piekarach Śląskich oraz Pszczynie, czekają dziesiątki gotowych aranżacji łazienkowych wnętrz. Przyjedź do nas i w warunkach absolutnego bezpieczeństwa inspiruj się bez końca. W pięknej, funkcjonalnej łazience, z idealnie dopasowaną do Twoich preferencji wanną, domowe SPA będzie jeszcze przyjemniejszym doznaniem. 

Serdecznie zapraszamy!  

Zobacz inne wpisy