Z nami się urządzisz. Łazienka.

czyli czas na remont łazienki

Mówi się, że to najbardziej wymagające do urządzenia pomieszczenie w domu. Szczególnym wyzwaniem są te mniejsze, w mieszkaniach w bloku. W domach, choć zwykle są większe, są dwie…więc decyzje podejmować musimy podwójnie. Zebraliśmy dla Was kilka wskazówek, które pomogą w remontowym procesie łazienki.

Marzenia vs. Ograniczenia

Okazuje się, że niezależnie od tego, czy odnawiamy pomieszczenie po latach, czy aranżujemy od początku, np. w nowym mieszkaniu czy domu, zderzenie rzeczywistości z marzeniami bywa bolesne. Często myśląc o wymarzonej łazience oczami wyobraźni widzimy wannę pełną piany i mnóstwo świeczek albo ogromne lustro nad umywalką, czy wygodną kabinę prysznicową, taką bez brodzika, idealną na orzeźwiający, poranny prysznic. Nie rzadko okazuje się jednak, że z powodu ograniczeń przestrzennych realizacja naszych łazienkowych pragnień jest niemożliwa. Warto zatem zacząć od planu! Analiza sytuacji, dokładne pomiary przestrzenne uchronią nas przed rozczarowaniami.

Warto na tym etapie skonsultować swoje plany i wizje z liczbami, które zwykle nie kłamią, ze specjalistą. Opcja weryfikacji na tym etapie to szansa na rozmowę o alternatywnych rozwiązaniach. Bogata oferta naszego salonu, dostępność produktów od wielu producentów, w różnych przedziałach cenowych oraz wiedza pracowników to kombinacja idealna, która może uchronić przed rozczarowaniem.

Gdzie?

Jeśli mamy wpływ na etapie projektu zadecydować, w jakim miejscu usytuować łazienkę, warto by była blisko sypialni. Ze względów praktycznych, dobrze jest rano wskoczyć z łóżka pod orzeźwiający prysznic, a wieczorem, po relaksującej kąpieli prosto do wygodnego łóżka.

Obowiązkowy 1 metr.

Tutaj przede wszystkim chodzi o praktykę. W łazience musimy móc swobodnie się poruszać. 1 metr odległości między toaletą, wanną/prysznicem, a umywalką zagwarantuje wygodę użytkowania. To toaleta, ze względu na wielkość odpływu najczęściej wyznacza rozmieszczenie pozostałych urządzeń. Na szczęści wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wanny w różnych wielkościach, wolnostojące i zabudowane, wiele możliwości montażu umywalki, szafki, połączenie szafki z lustrem – te wszystkie rozwiązania są dostępne do zobaczenia i sprawdzenia osobieście w naszych salonach. Na ekspozycji mamy kilkadziesiąt boksów urządzonych łazienek o różnych wielkościach. Zapraszamy się inspirować.

Powiększamy!

Centymetry i wszelkie miarki potrafią być bezlitosne. Czasem 7mm może dzielić nas od wymarzonego ustawienia szafek łazienkowych. Niewiele zrobimy ze stanem faktycznym, ale na optycznie mamy kilka opcji.

Najprostszym sposobem na powiększenie łazienki jest duże lustro – najlepiej naprzeciwko wejścia. Dodaje głębi.

Walk in – prosto do transparentnego prysznica. To najlepsze rozwiązanie do niewielkich rozmiarów łazienki. Kabina walk-in, czyli bez brodzika, taka ze szklanymi drzwiami również optycznie powiększy pomieszczenie. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez wanny- bez możliwości położenia się na kilka chwil wieczornego relaksu, rozwiązanie dwa w jednym zdaje się być dobrym kompromisem. Wanna z zamontowanym panelem, który pełni rolę ścianki prysznicowej to połączenie dobrego z lepszym. W małej łazience sprawdzi się idealnie.

Światło

Przestrzeń musi być dobrze doświetlona. Nie tylko kobiety potrzebują światła w łazience.

Podstawowe, sufitowe – powinno być konkretne. Nad lustrem – punktowe. Przydatne podczas wykonywania makijażu czy golenia. Dla efektu, klimatu – dekoracyjne. Często ukryte we wnękach, a dodające uroku z niesamowitą mocą zmiany zwykłej łazienki w oazę spokoju, relaksu i komnatę wytchnienia. Opcji wiele, a wybór jeszcze większy. U nas wszystkie rozwiązania można zobaczyć.

Technologia i inne rozwiązania

Nowoczesność i mądrość odpowiedzialnych za innowacje sprawia, że o pewnych rozwiązaniach nam się nie śniło. W wyposażeniu samej łazienki możemy spędzić godziny dokonując wyboru. Toalety myjące – absolutne top połączenie praktyki z wygodą, opakowane designem. Baterie z różnymi funkcjami – prysznic jak deszcz, masaż. Wanna w różnych kształtach, wykonana z różnych materiałów. Lustra małe, duże, w różnych kształtach, bezdotykowe, sprytne połączenia funkcji przechowywania z praktycznym użytkowaniem i światło – tutaj ogranicza nas często tylko fantazja. Projekty lamp, materiały, kształty, kolory… wolnostojące, wiszące, małe, duże, bezprzewodowe, przenośne…

Jesteśmy, by ułatwić Państwu ten proces. Naszą przewagą jest nie tylko dostępność i ogrom wyboru, ale zespół pracowników, doradców, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, a przede wszystkim możliwość sprawdzenia rozwiązań i doświadczenia na własnej skórze. Czekamy na Państwa w naszych salonach, w Piekarach Śląskich oraz Pszczynie.

Zobacz inne wpisy