Kolejna edycja Akademii Bellamica za nami! Tym razem poczuliśmy się jak w Japonii!

Skupiliśmy się na inspirowanej ceremonią parzenia herbaty kolekcji Zencha by Sebastian Herkner marki Duravit

Wanny i umywalki nablatowe inspirowane japońską ceremonią parzenia herbaty

Na liście znanych designerów, którzy projektowali meble i ceramikę dla Duravit znajdują się m.in. Philippe Starck, Cecilie Manz, Christian Werner i Bertrand Lejoly. Tym razem do współpracy zaproszono Sebastiana Herknera – projektanta znanego z kreacji opartych na tradycyjnym rękodziele. Artysta wziął na warsztat japońskie rytuały i rzemiosło. Jego celem było przeniesienie do łazienki nastroju i klimatu towarzyszącego ceremonii parzenia herbaty. W kolekcji Zencha położono nacisk na materiały (drewna, szkła i ceramiki) o różnych kolorach, które w kompozycji z płytkami o ciepłej barwie pozwolą poczuć się jak w kraju kwitnącej wiśni.

Sebastian Herkner poszedł jednak o krok dalej. Kunsztowne wanny i umywalki o zaokrąglonym kształcie z kolekcji Zencha przywołują na myśl ręcznie wykonane, japońskie filiżanki. Ceramika o podstawie prostokąta lub kwadratu zwęża się ku górze, a dzieło wieńczy elegancko zakrzywiony rant dodający subtelności całemu projektowi.

Japończycy w poszukiwaniu relaksu chętnie udają się do ciepłych źródeł, znanych jako onseny. Zanurzają się po ramiona w wodzie o właściwościach leczniczych i delektują się chwilą spokoju. Kształt wanny z kolekcji Zencha pozwala wygodnie się oprzeć i ułożyć nogi.

Wannę można zamówić również w wersji z hydromasażem dla jeszcze większego komfortu. Standardowy wymiar to 125×125 cm. Dostępne są również modele o wymiarach 160×85 cm lub 180×90 cm.

Sebastian Harkner zaprojektował ponadto doskonale komponujące się z umywalkami lustra z zaokrąglonymi rogami. Można wygodnie sterować podświetleniem LED za pomocą czujnika, który producent umieścił u dołu lustra.

Meble z elementami modułowymi, które dostosujesz do swoich potrzeb

Meble Duravit z kolekcji Zencha cechują się zdecydowanymi, geometrycznymi kształtami, które równoważą w aranżacji łagodne linie ceramiki. Urok zawdzięczają cienkiej ramie (tylko 6 mm grubości!) o jednolitej linii.

Modułowe rozwiązania pozwalają stworzyć zindywidualizowaną wersję produktu – układ otwartych półek, szuflad (z funkcją push-open i cichym domykaniem) jest w pełni zależny od oczekiwań użytkownika.

Specjaliści Duravit część obróbki wykonują własnoręcznie – dbają m.in. o odpowiednie uszczelnienie powierzchni i krawędzi, tak aby meble były zabezpieczone przez wilgocią i zachlapaniem. Co więcej, łatwo wyczyścisz powierzchnię, która jest odporna na odciski palców.

Meble są dostępne w trzech matowych odcieniach: białym, taupe i grafitowym. Fronty natomiast można wybrać w kolorze czarnego lub naturalnego dębu lub zdecydować się na czarne szkło teksturowane.

O jakości decyduje materiał

Podczas szkolenia dużą wagę przywiązano nietuzinkowemu materiałowi. Ceramika jest bowiem produkowana z masy ceramicznej DuraCeram® – autorskiego rozwiązania, które umożliwia produkcję bardzo cienkich rantów, jest łatwe w pielęgnacji i cechuje się odpowiednią wytrzymałością.

Marka opracowała również nowatorski materiał DuraSolid®. Dzięki niemu wanny posiadają jednorodny wygląd, a do tego mają walor antypoślizgowy. Matowa powierzchnia jest przyjemna w dotyku.

W salonie Bellamica w Piekarach Śląskich prezentujemy aranżację łazienki ze wspomnianymi produktami. Zapraszamy serdecznie – nasi doradcy chętnie pomogą dobrać meble, armaturę i ceramikę do wymarzonej łazienki.

Jesteśmy do dyspozycji:
pon-pt: 10:00 – 19:00
sobota: 09:00 – 15:00

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: 32 479 17 91 lub 600 362 009

Zobacz inne wpisy