Bellamica kocha
#duże formaty

RAK Ceramics | Iris Ceramica | FMG

Dzisiaj będzie o dużym i pięknym – czyli o płytkach wielkoformatowych. Zajmują w Bellamica ważne miejsce. Ze względu na rosnącą popularność oraz na to jak pięknie się prezentują! Nie nadają się do każdego wnętrza, niestety, właśnie ze względu na swój gabaryt, ale…zyskują na popularności i kuszą na tyle skutecznie, że coraz więcej klientów decyduje się na wprowadzenie wielkich formatów do swoich wnętrz.

Wielki wybór

Płytki wielkoformatowe występują w kilku rozmiarach. Według niektórych producentów płytką wielkoformatową jest już ta w rozmiarze 30×60 oraz 25×70. Kolejne rozmiary to 45×90, 60×60, 90×90, 60×120, 120×120 oraz 120×180 i nawet 150×300! Płytki występują w wersji kwadratowej lub prostokątnej. Mają również różne grubości. Te najcieńsze, w wersji SLIM mają nawet 3mm, jednak najcześciej wybieraną grubością jest 9-12mm. Najbardziej popularne płytki wielkoformatowe są wykonane z gresu, terakoty lub glazury i imitują marmur, drewno lub beton.

Popularność

Coraz większa popularność wielkich formatów płytek ma bezpośredni związek z efektem jaki dają – prezentują się pięknie. Powierzchnia jest gładka, jednolita. Kuszą wszystkich miłośników minimalistycznego designu. Mniejsza ilość fug powoduje, że ostateczny efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Duże płytki są również praktycznym rozwiązaniem – łatwiej jest je utrzymać w czystości. Oczywiście, mają swoje wymagania. Jednym z nich, najważniejszym jest przygotowanie powierzchni do montażu. Musi być nieskazitelnie prosta, równa oraz gładka. Nie da się za ich pomocą ukryć braku równości lub przesunąć.

Jeszcze dwie zasady

Pisząc o rozwiązaniach we wnętrzach często poruszamy kwestię konieczności kierowania się efektem końcowym. Nierzadko oczekiwania stają w opozycji do rzeczywistości oraz możliwości jakie mamy – zawsze zachęcamy klientów, by brali wszystkie aspekty pod uwagę. W przypadku płytek wielkich formatów szczególne ważny jest kształt oraz sposób ułożenia. Płytka wielkoformatowa nie zawsze bowiem powiększy nam wnętrze. Może być zupełnie odwrotnie. Duże płytki warto stosować w przestronnych wnętrzach. Wówczas będzie sprawiało ono jeszcze większego. W niedużych przestrzeniach płytki słabo się sprawdzają, mogą wręcz przytłaczać. Płytki podłużne mogą optycznie powiększać, ale również pomniejszać wnętrza, kluczowy jest sposób ułożenia.

Mamy je!

Płytki wielkoformatowe najlepszych na świecie producentów czekają w Bellamica. Wielki wybór gigantów znajduje się na naszych salonowych ekspozycjach oraz w aranżacjach łazienkowych i kuchennych – wszystko… by Was zainspirować! W salonie Bellamica znajdziecie płytki od Iris Ceramica. Dużą popularnością cieszy się kolekcja prosto z kosmosu – Liquid Cosmo – kolory Green oraz Purple. Odważne kolory oraz wzory oddają piękno odległej galaktyki, ukazują wszechświat oraz są metaforą do połączenia między światem i kosmosem. Każda cząsteczka jest płynna, podobnie jak uczucia. Jeśli chcesz poczuć jedność z Wszechświatem, zapraszamy po LIQUID COSMO. Siła i lekkość, czyli wielkie formaty w niewielkich grubościach – takie możliwości dzięki rozwiązaniom technologicznym daje marka FMG. Wykończenie podłóg i ścian w płytkach imitujących marmur w wielu kolorach – takie rozwiązanie oferuje kolekcja MARMI, a jeśli bliżej Wam do porcelany – zapraszamy po FMG AGATA MAXFINE. Kolekcja łączy w sobie zalety kamieni naturalnych, naturalny wygląd oraz niepowtarzalność wzorów i najwyższe parametry jakości.

RAK Ceramics

Tej marce poświęcimy tutaj szczególne miejsce, ponieważ w naszym salonie jest od niedawna. Płytki marki RAK Ceramics produkowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znane są na całym świecie. Szeroka gama produktów pozwala tworzyć wyjątkowe wnętrza, które spełniają marzenia klientów. Marka stawia na rozwiązania technologiczne oraz zrównoważony rozwój biznesu. RAK Ceramics mocno angażuje się w ochronę środowiska. Na szczególną uwagę zasługują między innymi płytki z kolekcji PANDA MARBLE – idealne dla miłośników marmuru w klasycznym wydaniu, TOKYO CONCRETE – odpowiedź dla lubiących betony! Piękne, bardzo bliskie naturze wielkie płytki imitujące kamień, jak również URBAN MARBLE – marmur w nieco bardziej odważnej odsłonie!

Moglibyśmy tak bez końca pisać o cudach jakie mamy u siebie, ale wolimy Was po prostu zaprosić do siebie na salony! Czekamy w Piekarach Śląskich oraz w Pszczynie! Nasi konsultanci chętnie doradzą i pomogą znaleźć odpowiedź na Wasze wnętrzarskie marzenia!

Zobacz inne wpisy